TRABZON HABER AJANSI
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

FEMİN&ART GENEL BAŞKANI ŞÜKRAN ÜST'E İKİ DEV ÖDÜL..

FEMİN&ART GENEL BAŞKANI ŞÜKRAN ÜST'E İKİ DEV ÖDÜL..

Tarih 26 Eylül 2011, 21:40 Editör

Trabzon Femin&Art Kadın Sanatçılar Derneği Genel Başkanı Şükran Üst, Rusya'daki iki önemli kurum tarafından her yıl verilen "Atlar Wonderful World" ve "24 Eylül 2011 Final" ödüllerine layık görüldü.

Trabzon Femin&Art Kadın Sanatçılar Derneği Genel Başkanı Şükran Üst, Rusya’daki iki önemli kurum tarafından her yıl verilen “Atlar Wonderful World” ve “24 Eylül 2011 Final” ödüllerine layık görüldü.

 

 

 

Femin&Art Kadın Sanatçılar Derneği, ünlü akademisyenlerden oluşan Rusya Federasyonu Devlet Ressamlar Birliği tarafından sanatı yaygınlaştırma ve desteklemesinden ötürü Sanat Elçisi Ödülü’ne layık görüldü.

 

 

 

Birçok ülkeden katılım olan 250 eserin kabul edildiği uluslararası düzeydeki bu yarışmada Rusya Federasyonu Ressamlar Birliği Femin&Art Genel Başkanı Şükran Üst’e sanatın yaygınlaştırılması ve desteklemesine yaptığı katkılardan dolayı ‘Rusya Sanat Elçisi’ ödülü verdi.

 

 

 

Bunun yanı sıra bir ödül daha kazanan Şükran Üst, ikinci ödülü ise, bu resim yarışmasındaki 250 eserden finale kalan 19 eser içinde olmasından ve finale kalmasından dolayı Kültür Bakanlığı Rostov Devlet Müzesi tarafından kendisine verildi.

 

 

 

Her iki ödülü de Rusya’da çok önemli kurumlardan alan Femin&Art Genel Başkanı Şükran Üst, böylesine önemli kurumlar tarafından ödüllere layık görülmekten ve Türkiye’yi bu anlamda temsil etmekten dolayı duyduğu mutluluğun tarif edilemez olduğunu belirterek, şunları söyledi:

 

“Rusya Federasyonu Devlet Ressamlar Birliği, önemli bir kuruluş olup ünlü akademisyenlerden oluşuyor.  

 

Birçok ülkeden 250 eserin kabul edildiği uluslararası bu yarışmada Rusya Federasyonu Ressamlar Birliği, sanatı yaygınlaştırma ve desteklemeye katkım nedeniyle, şahsıma Rusya Sanat Elçisi Ödülü layık  görüldü..

 

İkinci ödül de; bu resim yarışmasındaki 250 eserden finale kalan 19 eser içinde olmamdan dolayı Kültür Bakanlığı Rostov Devlet Müzesi şahsıma Finalist Ödülü verdi.

 

Her ikisi de Rusya’da çok önemli kurum. Ve bu önemli ödüllere layık görülmekten, ülkemi temsil etmekten çok mutluyum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotoğraflar: Gülen Kesova

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür-Sanat

FEMİN & ART, GÖREV BÖLÜMÜ YAPTI

FEMİN & ART, GÖREV BÖLÜMÜ YAPTI Femin & Art Uluslararası Kadın Sanatçılar Derneği Olağanüstü Genel Kurulunu tamamlayarak yeni yönetim organları...

VALİ ve BAŞKANA KAZAKİSTAN'IN MİLİ ÇALGISI 'DOMBRA' HEDİYE EDİLDİ

VALİ ve BAŞKANA KAZAKİSTAN'IN MİLİ ÇALGISI 'DOMBRA' HEDİYE EDİLDİ Kazakistan'ın Pavlador Senfoni Orkestrası'nın konserinin ardından TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov ta...
MEVLÂNA'NIN DÜNYA EDEBİYATI'NDAKİ EVRENSELLİĞİ14 Aralık 2014

GALERİ

Kuruluş Tarihi: 9 Haziran 2010-Tüm Hakları Trabzon Haber Ajansı Yayıncılık ve İnternet Hizmetleri'ne Aittir. Kaynak Gösterilerek Haberler Yayınlanabilir.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapy: MyDesign Haber Sistemi